Granit Plaka , Granit Bordür , Granit Tas Ofkar İnşaat Madencilik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KARADENİZ BÖLGESİNDE İLK VE TEK OLAN GRANİT YERLİ DOĞAL TAŞ FABRİKAMIZ HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR.


TRABZON FABRİKAMIZDA Katrak ve este plaka üretimimiz başlamıştır, Yol kaldırım taşı, Bordur ve Oluk 2-3-4-5 cm kalınlığında doğal ve kumlanmış, yakılmış olan ürünlerimiz,  Paletlenmiş şekilde siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.
 

RENK TONU GERİ TONLARDA SIK TANELİDİR
EBATLAR İSTENİLEN EBATLARDA ÜRETİMLER YAPILMAKTADIR.
       

 

 

Granit küptaş diğer adıyla arnavut kaldırımı:

       Bilinen en dayanıklı ve uygun fiyatlı zemin kaplama malzemelerinden biridir. Benzeri diğer doğal yapı malzemelerine göre işçilk ve zaman açısından büyük oranda tasarruf sağlar. Uygulama oldukça hızlı yapılabildiği için; yol, kaldırım gibi zeminler aynı gün kullanıma açılabilmektedir.

 

DAYANIKLI

       Granit küp taş, doğal yapı taşları arasında bilinen en dayanıklı zemin kaplama malzemelerinden biridir. Yağış veya don etkisi altında bile çökme yapmaz, aşınmaya karşı dirençlidir.

SAĞLIKLI Granit gibi doğal taşlar ile yapılan zemin kaplama uygulamaları; süpürme, erezyon, yağış ve don gibi dış etkenlere karşı dayanımı ile kentsel alt yapıyı da korur, kentlilere sağlıklı ve güvenli yaşam alanları sağlar.

 

GÜVENLİ

       Granit küptaş, dış etkenlere karşı uzun yıllar yıpranmadan dayandığı için, üzerinde seyreden taşıtlara ve yayalara güvenli bir ortam sunar.  

 

SARFİYATLAR VE EBATLAR

        1 M2 de 4x6 kırma taşlar 1 ton ile ortalama 9 m2 yer döşemektedir. Genellikle ufak yer döşemelerinde tercih edilmektedir. Taşlar ufak olduğundan mekanlara daha fazla derinlik katark daha geniş göstermektedir. 1 M2 de 6x8 kırma taşlar 1 ton ile ortalama 7 m2 yer döşemektedir. Genellikle orta ölçekli özel projelerde , konut projelerinde yürüyüş yolu olarak tercih edilmektedir. 1 M2 de 8x10 kırma taşlar 1 ton ile ortalama 5.5 m2 yer döşemektedir. Büyük otopark , yol döşemelerinde ağır tonajlı arabaların park edeceği projelerde tercih edilmektedir. 1 M2 de 10x20 kırma taşlar 1 ton ile ortalama 2.8 m2 yer döşemektedir. Yer döşemelerinde küptaşları bordür gibi ayırarak şekiller vermektedir.Bazalt küptaş siyah rengi sayesinde granit küptaş ın aralarında desen vermekte kullanılmaktadır. Granit küptaşın aynı ölçülerinde kullanılmaktadır.

 

UYGULAMA

         Granit küptaşın uygulama zemini mutlaka iyi sıkıştırılarak uygulamaya başlanmalıdır, uygulamada zemine göre taş tozu yada kum kullanılmaktadır. Taş tozu ve kum zemine serildikten sonra profesyönel ustalarla ilk önce bordür ler harç ile hizalanarak küptaş döşemesi başlanır. Taş tozu nun ortalama yüksekliği 4 cm dir. Küptaş gerekli su akması için eğimler verilerek döşenir. Döşemelerde şekiller vermek yerin durumuna göre mimarımız tarafından proje çizilir. Döşeme bittikten sonra yerin büyüklüğüne göre silindir veya kompaktörlerimizle sıkıştırma işlemi yapılmaktadır. 2004 yılından itibaren 1 milyona yakın döşeme işçiliği yapmış bulunmaktayız